חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

מיתוסים על קשקשים בשיער והאמת שחשוב להכיר


אורח החיים הוא הקובע אם נסבול מקשקשים. קשקשים הם למעשה תאי עור מתים שנושרים מהקרקפת, כשיש התחלפות מהירה של תאי עור הקשקשים בולטים יותר לעין. הקשקשים הם תופעה טבעית אך לא מחמיאה. הנה כמה מיתוסים על קשקשים והאמת שמאחוריהם.

מים חמים הורגים את הקשקשים

טעות. המים החמים לא הורגים את הקשקשים, אלא דווקא מרבים אותם! על הקרקפת שלנו מצויות פטריות מסוג החיובי לקרקפת ופטריות המזיקות לקרקפת וקיומן על הקרקפת, מאזן את רמת החומציות שלה. כאשר הפטריות המזיקות באות במגע עם מים חמים מאוד, הן מתחלקות ומתרבות, מה שבעצם גורם להופעתם של הקשקשים הטורדניים.

הברשת השיער מונעת קשקשים

טעות. הברשה אינטנסיבית ותכופה של השיער לא תמנע את הקשקשים שעל ראשנו, אלא ברוב המקרים התוצאה תהיה הפוכה - ונוסף על קשקשים (שהברשה, כאמור, אינה הפתרון להעלמתם), הקרקפת תהיה פצועה או מדממת. קרקפת לא בריאה עלולה לגרום לקשקשים גדולים יותר ולהופעתם של קשקשים קשים יותר.

חפיפה תכופה מעלימה את הקשקשים

טעות. חפיפה תכופה איננה הפתרון לקשקשים, אלא סוג השמפו בו אנו משתמשים: יש להשתמש בשמפו נגד קשקשים שמכיל כמה שיותר מרכיבים טבעיים כמו פירות ושמנים מהצומח וכמה שפחות להשתמש בשמפו נגד קשקשים מקציף וריחני-קוסמטי. השמפו נגד קשקשים הקוסמטי, זה שמקציף מאוד את השיער, מכיל בדרך כלל כימיקאלים רבים וההקצפה שלו מטעה בפעילותה.

נשים סובלות פחות מקשקשים

טעות. אמנם אצל הנשים ניתן לראות פחות קשקשים בשיער, אך הדבר לא נובע מהעובדה שנשים סובלות פחות מתופעת הקשקשים, אלא הודות לשיערן הארוך יותר המסתיר את הקשקשים ומאט את החלקתם מטה מהקרקפת.

לתזונה נכונה אין השפעה על הקשקשים

טעות. תזונה נכונה משפיעה לא רק על מראה עורנו, אלא גם על השיער ובריאותו וכך עם הופעתם של הקשקשים. ויטמינים מקבוצת B, (חיטה מלאה, ירקות ירוקים), יבריקו את השיער וגם יסייעו בהפחתת קשקשים ונשירה.

חשוב לדעת שבמידה שהקשקשים אינם קטנים ומועטים אלא רבים, גסים ובולטים - מומלץ להשתמש בתכשיר שהוא ממוקד לקרקפת. שמפו לטיפול בקשקשים לא יסייע במקרה זה ויש לטפל ממוקדות בקרקפת שהיא בעצם הגורם לבעיה.

אגב, בעבר רקחו הסבתות שלנו מיני תכשירים לטיפול בבעיות שונות. מתברר שסבתא יודעת דבר או שניים, ועל כן מומלץ להשתמש בתכשירים ושמפואים שהם קרובים ככל שניתן לטבע ומכילים את המיצוי של הפירות והצמחים שמוכרים לנו מהתרופות של פעם.

לחצו למידע על שמפו פיטוסקוואם נגד קשקשים עקשניים

קופון הנחה מעודכן - פיטו

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד