חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

טיפים לשמירה על איכות השערה

כל אישה מעוניינת בשיער בריא, חזק ואסתטי. הבעיה היא שבתחום בריאות השיער, הפער בין הרצוי למצוי עלול להיות גדול בהחלט: נשים רבות סובלות מפגיעה באיכות השיער שלהן ומעוניינות לדעת מה ניתן לעשות על מנת לשפר אותו.

במאמר הנוכחי, אספנו עבורך מספר טיפים שיכולים לשפר את מראה ובריאות השיער שלך.  
 

סירוק, חפיפה ומה שביניהם

שיקום שיער

סירוק וחפיפה "נכונים" של השיער מהווים משתנה מרכזי במשוואת השמירה על הבריאות שלו. מה שחשוב הוא לבצע זאת על פי הספר. במקרה של סירוק השיער, חשוב לסרק את באופן תדיר, וזאת מכיוון שהסירוק מביא לעיסויה של הקרקפת, מגביר את זרימת הדם לזקיקי השיער, מעניק לשיער ברק ועוד.          

  

קופון הנחה לפיטו פריז מוצרי שיער מצמחים

 

מנגד, סירוק מאסיבי וחזק "מדי" עלול להביא למתיחה ולתלישה של השערה. ההמלצה של מומחים רבים היא על הברשה של השיער מדי יום, תוך שימוש במברשת השיער המתאימה עבורו.
כשזה נוגע לחפיפה, גם כאן תדירות גבוהה מדי עלולה להסב נזק לשיער (בעיקר מכיוון שהיא מגדילה את הסבירות להפיכתו ליבש).

 

אם השיער אינו סובל מלכלוך, תדירות של פעם או פעמיים יכולה להספיק. את החפיפה עצמה מומלץ לבצע בהזרמת מים חמים מלמעלה, בצורה עדינה ותוך שטיפת השיער במים קרים לאחר מכן להשלמת המלאכה. מומלץ לדבוק בתכשיר קבוע ולהוסיף לטיפול גם מרכך. יעילותם של התכשירים המשולבים, הכוללים שמפו ומרכך כאחד, אינה בהכרח גבוהה.

    

הסוגיה החשובה של ייבוש השיער
בלא מעט מקרים, הפגיעה באיכות השיער נגרמת עקב ייבוש לא נכון שלו לאחר מקלחת, ביקור בים או בבריכה וכיוצא בזה. רצוי מאד שלא לבצע את הייבוש תוך שפשופו של השיער במגבת, מה שעלול להביא לכך שיווצרו בו קשרים ולאובדן הברק. סעיף "אל תעשה" נוסף מתייחס ל"ערימה" של השיער באמצעות מגבת על גבי הראש.


תחת זאת, ייבוש השיער רצוי שיתבצע בצורה טבעית ככל שניתן, כאשר הניגוב שלו עדין ומבוצע תוך "חליבתו" של השיער. ניתן להשתמש במייבש שיער, כאשר בתרחיש הזה הדגש המרכזי הוא הרחקת המייבש למרחק של סנטימטר אחד לפחות מהשיער. בנוסף, על מנת למנוע מהשיער להיתלש חשוב שלא למשוך אותו יתר על המידה.


הגנה בפני השמש
נזקים משמעותיים מקבל השיער בחודשי הקיץ, כשמזג האוויר הישראלי או הביקורים בבריכות אינם תורמים לכך, בלשון המעטה. כדי לשמור על השיער גם בנסיבות האלה, חשוב להשתמש בתכשירי שיער אשר מטרתם היא להקטין עד למינימום האפשרי את הנזקים של קרינת השמש. בימים החמים יותר ניתן בהחלט לשקול חבישה של כובע, אם כי על מנת שהשיער יתאוורר חשוב שלא לעשות זאת באופן רציף.


שורה ארוכה של מוצרים ייעודיים
על מנת להגשים את מטרת העל של שמירה על איכות השיער, ניתן בהחלט לחשוב על הכנסת  "שחקני חיזוק" לתוך התמונה. החברות הבולטות בתחום, משווקות מגוון מוצרים לטיפוח השיער ולשמירה על בריאותו. כך, לדוגמא, מוצרי פיטוקרטין  , העשויים מצמחים, נחשבים לייעודיים עבור שיער פגום וקצוות מפוצלים ומגלמים בתוכם תמורות רבות עבורו.

 

רשימת המוצרים של החברה כוללת בתוכה שמפו, מסכה וסרום, המבוססים על ההשפעות החיוביות של מילוי סיבי הקרטין על השיער: תיקון צורתו הפנימית של השיער ה"בעייתי", חיזוק השיער, הגדלת הברק וכיוצא בזה. מוצרים מהסוג הזה ניתן להשיג  ברשתות הפארם, בבתי המרקחת ובחנויות הטבע.

בכל מקרה, מומלץ שלא להמתין עד אשר הנזק בשיער יהיה משמעותי על מנת לטפל בו. אם ישנם קצוות מפוצלים, לדוגמא, חשוב לגזור אותם בשלבים הראשוניים: נניח, כחצי ס''מ שיער אחת לחודשיים.

 

פיטוקרטין - שמפו ייחודי, המשלב רכיבים פעילים מהטבע, לטיפוח ושיקום שיער פגום וקצוות שרופים. לשמפו יכולת להחזיר לשיער את הכח והמראה המבריק.

 

קופון הנחה לפיטו פריז מוצרי שיער מצמחים

 


 

 

 

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד